Hakkımızda

Hakkımızda

(0 oy)

Siverek Organize Sanayi Bölgesinin 07/09/2016 Tarih ve 29966012-453.02E.3992 tarihli yazıyla kuruluşu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmıştır. İlgi onaydan itibaren Siverek Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşu resmileşmiştir. 

Organize Sanayi Bölgesi, Sanayinin uygun görülen alanlarda yapılanmasını sağlamak, çarpık sanayileşme ve çevre sorunlarını önlemek, kentleşmeyi yönlendirmek, kaynakları rasyonel kullanmak, bilgi ve bilişim teknolojilerinden yararlanmak, sanayi türlerinin belirli bir plan dahilinde yerleştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla; sınırları tasdik edilmiş arazi parçalarının imar planlarındaki oranlar dahilinde gerekli idari, sosyal ve teknik altyapı alanları ile küçük imalat ve tamirat, ticaret, eğitim ve sağlık alanları, teknoloji geliştirme bölgeleri ile donatılıp planlı bir şekilde ve belirli sistemler dahilinde sanayi için tahsis edilmesiyle oluşturulan ve bu Kanun hükümlerine göre işletilen mal ve hizmet üretim bölgelerini meydana getirmektir.

GAP Projesi ile birlikte Şanlıurfa İlinde Sanayi çok büyük bir gelişme göstermiştir. Buna parelel olarak Siverek ilçesinde gelişen ticaret hayatı, organize sanayiyi ilçemiz için zorunlu kılmıştır. Bundan hareketle Siverek İlçe Kaymakamı Sayın Doktor Vural KARAGÜL'ün Başkanlığında Siverek Belediyesi ile Siverek Ticaret Sanayi Odasının çalışmaları ile Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Protolü hazırlanmıştır.

Siverek  Organize Sanayi Bölgesi şehir merkezinden 13,5 km mesafede Aşlıca Mh. Akarlı Sokak'ta Karpuzcu Mevkiinde 200 Dönüm arazi üzerine kurulacaktır. Mevcut yol düzeninde Organize Sanayi Bölgesine 22 dakikada gidilebilmektedir. Yollar ve altyapı çalışmaları tamamlandığında varış süresi çok daha azalacaktır.

BU HABER 2818 DEFA OKUNDU. Son Düzenlenme Salı, 13 Eylül 2016 22:50

İletişim Bilgileri

  • OSB Adresi:Aşlıca Mh. Akar Sk. Siverek / ŞANLIURFA
  • Tebligat Adresi: Camikebir Mh. Atatürk Bulvarı, No:101 Siverek / ŞANLIURFA
  • (414) 552 10 23
  • (414) 552 23 51
  • info@siverekorganize.org

Sosyal Linkler