trarenfrde
Aziz GÖLBAŞI

Siverek Organize Sanayi Bölgemiz; şehir merkezimize yaklaşık 13 km mesafede yer alan ve Diyarbakır-Şanlıurfa Karayolu üzerinde Aşlıca mahallesi mevkiinde bulunan, ilk aşamada 100 hektarlık alana sahip olup ilerleyen süreçte genişleme alanıyla birlikte toplam 200 hektarlık alanda hizmet verecektir. 

Bölgemizin ihtiyaç duyduğu proje ve altyapı yapım çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bölgemizde; yatırımcılarımızın 2022 yılı içerisinde fabrikalarını kurup üretimlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilecekleri, altyapı tesislerimizi hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz. 

Gerek sahip olduğu tarım potansiyeli gerekse hayvancılık alt yapısı ile her geçen gün önemi artan Siverek ilçemiz, yatırımcılar için önemli cazibe merkezlerinden birisini oluşturmaktadır. Ayrıca ilçemiz konumundan dolayı sahip olduğu stratejik önem ile cazibesini daha da artırmaktadır. Son yıllarda pirinç gibi bölgemize has katma değeri yüksek tarım ürünleri ile birlikte, tarım makinaları üretimi sektöründe de önemli ilerlemeler kaydeden ilçemiz, bu yönüyle farklı sektör ve farklı ürünlerde yatırıma açık olma özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. 

Siverek’in kalkınmada öncelikli bölgeler içerisinde yer alması, bölgesel teşvikler sıralamasında yatırımcılara önemli teşvik ve mali destekler sağlaması ilçemiz için önemli bir diğer avantajı oluşturmaktadır. Nitekim yatırımın temel unsurları arasında yer alan; yer ve kuruluş maliyetleri, vergi ödemeleri, personel giderleri ve sosyal güvenlik giderlerini önemli ölçüde azaltmayı hedefleyen söz konusu desteklerin ilçemiz için de geçerli olması Siverek Organize Sanayi Bölgemizde hayata geçirilecek olan yatırımların artırılması için de önemli bir fırsat olarak belirginleşmektedir. 

Siverek Organize Sanayi Bölgemiz; bölgesel, ulusal ve uluslararası çapta yerli ve milli sanayimize güç katmaya ve katma değeri yüksek ürünlerin üretim merkezi olarak ülkemiz istihdamına da katkı sağlayacak önemi bir cazibe merkezi haline gelecektir. 

Bu süreçte emeği geçen tüm Müteşebbis Heyet üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür eder, Siverek Organize Sanayi Bölgemizin ilçemiz ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.

Tel Çit Tel örgü
OSB Adresi: Aşlıca Mh. Akar Sk. Siverek / ŞANLIURFA
Tebligat Adresi: Siverek Kaymakamlığı, Camikebir Mh. Atatürk Bulvarı, No:101 Siverek / ŞANLIURFA
(0414) 552 10 04
(414) 552 23 51
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Ağlar

© 2022 Siverek Organize Sanayi Bölgesi Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Koray ÇOKOL